Obidukkan bir OBİDEV kuruluşudur. 

 

Obidukkan is an establishment of Obidev

 

Obidükkan Hikayemiz;

The story of Obidükkan

 

Obidükkan; Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı (OBİDEV)‘nın ticari işletmesi olarak 2016 yılında vakıfa kaynak sağlaması için kurulmuştur. Bu oluşum, sivil toplumun temeli olan “gönüllülük” esasını yaşatırken Otizm Spektrum Bozukluğu tanısı almış bireylerin eğitimlerine destek olmak ve önemli bir farkındalık yaratmaktadır. Obidükkan 1 üretim müdürü ve gönüllü üretim ekibinden oluşmaktadır. 

Obidükkan; Was established for a facility established for 2016 as the commercial enterprise of the Foundation for Supporting Enterprises with Autism. To support education and training in this education and to have an important education. The Obidukkan consists of 1 production manager and a supervisory organization.

 

Obidükkan Gönüllüsü;

Obidükkan Volunteer

Obidükkan gönüllüsü haftanın en az 1 gününü üretim atölyesinde çalışmaya ayıran, bunun için herhangi bir beklentisi olmayan, tamamen kendi hür iradesi ile karşılık beklemeden çalışan kişiye denir. Otizmli bireylerin hayatta var olabilmeleri için kurulan OBİDEV’in vizyon ve misyonunu kabul eden kişilerdir.

An obidükkan volunteer is someone who devotes at least 1 day to work in the production workshop, does so without expectations of compensation, and with free will.  They are people who uphold the vision and mission of OBİDEV.

 

Vizyonumuz;

Our Vision

 

Otizm Spektrum Bozukluğu (OSB) tanısı almış bireylerin eğitim imkanlarının iyileştirilmesi ve topluma kazandırılmalarını sağlamak adına ulusalda bir marka olmak.

 

Misyonumuz;

 

Gönüllülük esasına dayalı çalışma prensibinden ödün vermeden Otizm Spektrum Bozukluğu (OSB) tanısı almış bireylerin toplumsal sürece katılmalarını sağlamak.

 

Obidükkan Sloganımız;

 

Otizmli bireyler birgün değil hergün eğitim alsınlar diye üretiyoruz.

 

 

Kategoriler