Obidukkan bir OBİDEV kuruluşudur. 

 

 

 

Obidükkan Hikayemiz;

 

Obidükkan; Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı (OBİDEV)‘nın ticari işletmesi olarak 2016 yılında vakıfa kaynak sağlaması için kurulmuştur. Bu oluşum, sivil toplumun temeli olan “gönüllülük” esasını yaşatırken Otizm Spektrum Bozukluğu tanısı almış bireylerin eğitimlerine destek olmak ve önemli bir farkındalık yaratmaktadır. Obidükkan 1 üretim müdürü ve gönüllü üretim ekibinden oluşmaktadır. 

 

Obidükkan Gönüllüsü;

 

Obidükkan gönüllüsü haftanın en az 1 gününü üretim atölyesinde çalışmaya ayıran, bunun için herhangi bir beklentisi olmayan, tamamen kendi hür iradesi ile karşılık beklemeden çalışan kişiye denir. Otizmli bireylerin hayatta var olabilmeleri için kurulan OBİDEV’in vizyon ve misyonunu kabul eden kişilerdir.

 

Vizyonumuz;

 

Otizm Spektrum Bozukluğu (OSB) tanısı almış bireylerin eğitim imkanlarının iyileştirilmesi ve topluma kazandırılmalarını sağlamak adına ulusalda bir marka olmak.

 

Misyonumuz;

 

Gönüllülük esasına dayalı çalışma prensibinden ödün vermeden Otizm Spektrum Bozukluğu (OSB) tanısı almış bireylerin toplumsal sürece katılmalarını sağlamak.

 

Obidükkan Sloganımız;

 

Otizmli bireyler birgün değil hergün eğitim alsınlar diye üretiyoruz.

Kategoriler